MİSBAHÇEMİSBAHÇE Zeytinyağı Sabunu 170 gr
MİSBAHÇEMİSBAHÇE Zeytinyağı Sabunu 170 gr

MİSBAHÇE Zeytinyağı Sabunu 170 gr (MSBHC-ZYTNYG-SB-2)

Ne İçin Kullanılır? Yüz, vücut ve saç temizliği

Zamansız bir Ege klasiği saf Zeytinyağı Sabunu; en az içerikle (sadece 2 içerik!) geleneksel yöntemlerle aslı gibi ürettiğimiz imza sabunumuzdur. Kendi bahçemizin eşsiz zeytinlerinin yağınınyumuşatıcı etkisiyle cilt sebum florasına zarar vermeden fazla yağdan arındırır, cildi yumuşacık bırakır.Koku sevmeyenlerin favorisi bu sabun kokuya duyarlı, hassas veya sadece sadelikten hoşlananlar için çok iyi bir temizleyicidir. Yoğun köpüğüyle günlük el, yüz, vücut, saç sabunu olarak kullanılabilir.

Hangi cilt tipi için uygundur? Tüm cilt tipleri için uygundur.

Üretim yöntemi:Geleneksel sıcak yapım metodu

İçindekiler:Sodium Olivate, Aqua

İçeriklerin% 100'ü doğal kökenlidir.

Koku tanımı:Yumuşak, dengeleyici ve ferahlatıcı

Başka ne öğrenebilirim?

Sıcak işlem sabun yapımı, antik Babil'de MÖ 2800 yıllarına kadar uzanır. Biz bu geleneksel sabun yapımı yöntemini en iyi içeriklerle günümüze taşıyoruz. Zeytinyağı, su ve kostik ile birlikte paslanmaz çelik kazanlarda birleştirilir ve yakıt olarak zeytin küspesi kullanılan ateş üzerinde kaynatılır. Haftalar süren kaynatma işlemi sırasında yağ, kostik ve suyla reaksiyona girerek kalın bir sıvı sabun oluşturur. Karıştırıldıktan sonra karışım büyük tepsilere dökülür. Kalıplama için zamanlama çok önemlidir, tam olarak doğru zamanda ve sıcaklıkta sabun, kırılmadan elle kesilir ve damgalanır. Yeterince kuruduktan sonra 3 ila 6 ay yaşlandırılmak üzere özel oda sıcaklığında saklanır. Sabun yaşlanırken birkaç kimyasal değişikliğe uğrar. Sabunun serbest alkalin içeriği (sabunlaşma sırasında yağ ile reaksiyona girmeyen kostik) hava ile yavaş reaksiyona girmesi üzerine kaybolur. Sabunun nem içeriği azalır, bu da sabunun sert ve uzun ömürlü olmasını sağlar.

Ph değeri kaçtır?

9 ila 10 arasındadır.

Ciltte kuruluğa sebep olur mu?

Zeytinyağı Sabunu Ayvalık’ın zeytin bahçelerinden elde edilen soğuk sıkım Zeytinyağı’ndan elde edilerek cildin florasına zarar vermeden cildi yumuşatan, parlatan ve canlandıran nazik bir sabundur.

Uyarılar

Haricen kullanım içindir. Göz ile temasından kaçınınız. Göz ile temas ettiği durumunda bol su ile durulayınız. Kızarıklık veya kaşıntı gibi reaksiyon göstermesi durumunda kullanmayı bırakınız. Doğrudan güneş ışığı almayan bir yerde muhafaza ediniz.

 

 

%100 Orijinal
Güvenli Alışveriş
Peşin Fiyatına Taksit
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR