The LifeCoORGANİK ÜRÜNLERThe LifeCo Organik Kakao Tozu 100  gr
The LifeCoORGANİK ÜRÜNLERThe LifeCo Organik Kakao Tozu 100  gr
The LifeCoThe LifeCoThe LifeCo Organik Kakao Tozu 100  gr
The LifeCoORGANİK ÜRÜNLERThe LifeCo Organik Kakao Tozu 100  gr
The LifeCoThe LifeCoThe LifeCo Organik Kakao Tozu 100  gr

The LifeCo Organik Kakao Tozu 100 gr (11-079)

Kuruyemişler vücudumuz için sağlıklı atıştırmalık alternatifleridir. The LifeCo Brezilya Cevizi, yüksek selenyum kaynağı olan enfes bir kuruyemiştir.

TheLifeCo Organik kakao tozu 

Çikolatanın hammaddesi olarak bildiğimiz kakao, yüksek miktarda protein ve flavanoid olarak bilinen antioksidanlar içeren kakao meyvesinden elde edilir. The LifeCo Organik Kakao Ürünleri, Criollo cinsi kakaodan elde edilmiştir. Criollo, nadir yetiştirilen, yüksek kaliteli, zengin bir lezzete ve aromaya sahip, dünyanın en iyi çikolatalarında kullanılan bir kakao türüdür. 

 

 TheLifeCo Organik Kakao Tozu Nedir? 

Geleneksel üretimde kullanılan çiğ kakao çekirdekleri, ağaçtan toplandıktan sonra ilk olarak tatlarındaki acılığı almak için fermente edilip daha sonra yüksek ısıda kavrulur. Bu işlem genel besin değerini ve içerdiği flavonol miktarını büyük oranda azaltır. 

The LifeCo Organik Kakao ürünleri kavrulmamıştır ve besin değerleri düşmemiştir. 

Çiğ kakao ürünleri, işlenmiş siyah çikolatanın 4 katı daha fazla flavanol içerir. 

Çiğ kakao ürünleri vücutta endorfin salgılanmasını sağlayan, böylece kişiye mutluluk veren bileşik bir madde içerir. Yeryüzünde bu maddeyi içeren sadece iki besin vardır. Biri kakao, diğeri de mavi-yeşil alg denilen bir tür deniz yosunudur. 

Çiğ kakao ürünleri aynı zamanda harika bir magnezyum kaynağıdır. 

 

The LifeCo Organik Kakao Tozunu Kimler Kullanabilir? 

Sağlıklı atıştırmalık arayanlardansanız; organik kakao tozu ile enfes tatlılar yapabilirsiniz. 

Besin değeri korunmuş/kaliteli kakao ürünleri arayışındaysanız kakao tozu kullanarak vücudunuza gerekli flavanoidi sağlayabilirsiniz. 

Bebeklerine doğal kakaolu süt ya da tatlılar hazırlamak isteyenler. 

Organik Kakao Tozu ile yapılabilecek tariflere nereden ulaşabilirim? 

TheLifeCo olarak pek çok sağlıklı yaşam tutukunu ile işbirliği içerisindeyiz. @thelifecoshop instagram hesabımızı takip ederek sağlıklı tariflerini bizlerle paylaşan şeflerin birbirinden güzel tariflerine ve popüler ürünlerimizin çeşitli kullanım alanlarına ulaşabilirsiniz. Evde çikolata yapımından, şekersiz ve sağlıklı TheLifeCo ürünleriyle geliştirilmiş smoothie, smoothie bowl, kek, pasta, kurabiye, muffin vb tarifleri @mutfaktayusufvar @zezecooks @umaygur @sagliklimutfak @healthyfoodbreak @thinktofit @daysinhealthy ve pek çok Instagram hesabından takip edebilirsiniz. 

 

Kakao ve Kakao Tozu Tarihçesi ve Faydaları 

Kakao ilk olarak Güney Amerika'da yetiştirildi. İspanyollar onu Avrupa'ya tanıttı. 1850'lerde, buharla çalışan makineler kakao tozunun seri üretiminin yolunu açtı. Bugün dünya genelinde her yıl 4,5 milyon tonun üzerinde kakao tüketilmektedir. 

Kakao tozu, özellikle en az% 72 kakao içerdiği durumda pekçok fayda sağlar. Kakao tozunun bazı sağlık yararlarına bir göz atalım: 

 

Gelişmiş Bilişsel Sağlık 

Araştırmalar, diyetinize daha fazla kakao tozu eklemenin dikkatinizi, hafızanızı ve genel odaklanma yetinizi geliştirmeye yardımcı olduğunu gösteriyor. Ayrıca uyku kaybı olan kişiler de kakao sayesinde, uykusuzluktan kaynaklı bilişsel performans düşüşlerini dengeleyebilirler. 

 

Daha Güçlü Bağışıklık Sistemi 

Kakao tozu demir, çinko ve selenyum içerir. Bu mineraller vücudunuzun çalışmasına yardımcı olur ve bağışıklık sisteminizi güçlendirir. 

 

Radyasyon Tedavisinin Yan Etkileri Azaltma 

Kakao tozu tüketmek, kanser teşhisi konulduysa ve radyasyon tedavisi gördüyseniz yardımcı olabilir. Kakao içeriğindeki selenyumun kanserli kişilerde radyoterapinin olumsuz yan etkilerini sınırladığı gösterilmiştir. 

 

Daha İyi Kas ve Sinir Fonksiyonu 

Magnezyum, kas kasılmasını düzenlemek ve sinir fonksiyonuna yardımcı olmak için önemlidir. Bu mineral ayrıca sinir hücrelerini korumaya ve nörolojik bozukluk riskini azaltmaya yardımcı olur. Kakao tozu magnezyum içerir; bu, sağlıklı kas ve sinir sistemi işleyişini sürdürmeye yardımcı olabileceği anlamına gelir. 

 

Yara iyileşmesi 

% 90 kakao ile yapılan çikolata, yaraları iyileştirmek için yararlı bir mineral olan bol miktarda çinko içerir ve inatçı yaralarınızın iyileşmesine destek olur. 

 

Düşük Kalp Hastalığı Riski 

Çikolatada bulunan flavonoller, kan basıncını düşürerek, kan akışını iyileştirerek ve hücre hasarını önleyerek sizi kalp hastalığından korumaya yardımcı olur. Kakao tozu ayrıca kolesterol ve kan şekeri seviyelerini iyileştirmeye ve kalp hastalığı riskini azaltmaya yardımcı olan polifenoller, antioksidanlar içerir. 

 

Azaltılmış Enflamasyon 

  • Kakao tozu, iltihabı azaltmaya yardımcı olan ve sizi kalp hastalığı, kanser ve diyabet gibi hastalıklardan koruyabilen teobromin açısından zengindir

Benzer Ürünler
%100 Orijinal
Güvenli Alışveriş
Peşin Fiyatına Taksit
Etiketler
The, The LifeCo, The LifeCo Organik, The LifeCo Organik Kakao, The LifeCo Organik Kakao Tozu, The LifeCo Organik Kakao Tozu 100, The LifeCo Organik Kakao Tozu 100 gr, The LifeCo Organik Kakao Tozu gr, The LifeCo Organik Kakao 100, The LifeCo Organik Kakao 100 gr, The LifeCo Organik Kakao gr, The LifeCo Organik Tozu, The LifeCo Organik Tozu 100, The LifeCo Organik Tozu 100 gr, The LifeCo Organik Tozu gr, The LifeCo Organik 100, The LifeCo Organik 100 gr, The LifeCo Organik gr, The LifeCo Kakao, The LifeCo Kakao Tozu, The LifeCo Kakao Tozu 100, The LifeCo Kakao Tozu 100 gr, The LifeCo Kakao Tozu gr, The LifeCo Kakao 100, The LifeCo Kakao 100 gr, The LifeCo Kakao gr, The LifeCo Tozu, The LifeCo Tozu 100, The LifeCo Tozu 100 gr, The LifeCo Tozu gr, The LifeCo 100, The LifeCo 100 gr, The LifeCo gr, The Organik, The Organik Kakao, The Organik Kakao Tozu, The Organik Kakao Tozu 100, The Organik Kakao Tozu 100 gr, The Organik Kakao Tozu gr, The Organik Kakao 100, The Organik Kakao 100 gr, The Organik Kakao gr, The Organik Tozu, The Organik Tozu 100, The Organik Tozu 100 gr, The Organik Tozu gr, The Organik 100, The Organik 100 gr, The Organik gr, The Kakao, The Kakao Tozu, The Kakao Tozu 100, The Kakao Tozu 100 gr, The Kakao Tozu gr, The Kakao 100, The Kakao 100 gr, The Kakao gr, The Tozu, The Tozu 100, The Tozu 100 gr, The Tozu gr, The 100, The 100 gr, The gr, LifeCo, LifeCo Organik, LifeCo Organik Kakao, LifeCo Organik Kakao Tozu, LifeCo Organik Kakao Tozu 100, LifeCo Organik Kakao Tozu 100 gr, LifeCo Organik Kakao Tozu gr, LifeCo Organik Kakao 100, LifeCo Organik Kakao 100 gr, LifeCo Organik Kakao gr, LifeCo Organik Tozu, LifeCo Organik Tozu 100, LifeCo Organik Tozu 100 gr, LifeCo Organik Tozu gr, LifeCo Organik 100, LifeCo Organik 100 gr, LifeCo Organik gr, LifeCo Kakao, LifeCo Kakao Tozu, LifeCo Kakao Tozu 100, LifeCo Kakao Tozu 100 gr, LifeCo Kakao Tozu gr, LifeCo Kakao 100, LifeCo Kakao 100 gr, LifeCo Kakao gr, LifeCo Tozu, LifeCo Tozu 100, LifeCo Tozu 100 gr, LifeCo Tozu gr, LifeCo 100, LifeCo 100 gr, LifeCo gr, Organik, Organik Kakao, Organik Kakao Tozu, Organik Kakao Tozu 100, Organik Kakao Tozu 100 gr, Organik Kakao Tozu gr, Organik Kakao 100, Organik Kakao 100 gr, Organik Kakao gr, Organik Tozu, Organik Tozu 100, Organik Tozu 100 gr, Organik Tozu gr, Organik 100, Organik 100 gr, Organik gr, Kakao, Kakao Tozu, Kakao Tozu 100, Kakao Tozu 100 gr, Kakao Tozu gr, Kakao 100, Kakao 100 gr, Kakao gr, Tozu, Tozu 100, Tozu 100 gr, Tozu gr, 100, 100 gr, gr,